Başbakan Erdoğan Bursa Mitingi konuşması izle video

Başbakan'ın referandum çalışmaları içerisindeki bugünkü durak bursa.Bursada destek arayacak olan başbakan'ın bu son mitingi olacak.

 

 

Referanduma destek çalışmalarını sürdüren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bursa mitinginde konuşuyor.

Referanduma destek turunda son mitingini yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bursalılara hitap ediyor. Görkemli bir kalabalık tarafından karşılanan Erdoğan, 12 Eylül tarihinde yapılacak referandum oylamasına EVET çıkması halinde bunun ne gibi gibi getirileri olacağını halka anlatarak başladı konuşmasına.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bursa da yapacağı miting için saat 17:35 sırasında özel bir uçakla Yenişehir Havaalanı'na indi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bursa da yapacağı miting için saat 17:35 sırasında özel bir uçakla Yenişehir Havaalanı'na indi.
Başbakan R. Tayyip Erdoğan'ı Yenişehir Havaalanı'nda AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Çelik, Bursa Milletvekili Şevket Orhan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir Belediye Başkanı B. Hamdi Cingil ve beraberindekiler karşıladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bursa da yapacağı miting için saat 17:35 sırasında özel bir uçakla Yenişehir Havaalanı’na indi.
Başbakan R. Tayyip Erdoğan’ı Yenişehir Havaalanı’nda AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Çelik, Bursa Milletvekili Şevket Orhan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe, Yenişehir Belediye Başkanı B. Hamdi Cingil ve beraberindekiler karşıladı.
İşte o konuşmadan satırbaşlarıİstanbul'da hak dedik adalet dedik. Bugün Bursa’da 39. mitingimizi yapıyoruz. Bugün burada Özgürlük, hukuk diyoruz. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Bursa da da evet diyoruz. Yeter diyoruz yetere. Adnan Menderes gibi haykırıyoruz ve 'Yeter söz milletindir' diyoruz. AK Parti olarak haykırıyoruz, 'Yeter söz de karar da, yetki de milletindir dedir. Karanlık senaryolarla bu milletin ufkunu genişleteceğiz.

İçlerindeki yanlışları görmezden gelipte siyasi irade iktidar ile uğraşmanın ne demek olduğunu halkımız bunlara gösterecek mi?

Bursa işinde iyidir. Başlangıcın şehridir. Bursa Şahlanışın şehridir, bursa, ümitsizliğin değil umudun şehridir. Bursa batışın değil, doğuşun şehridir. Selçuklu devletinin Konya'da üzerinde güneş batarken burada yeniden doğdu. Bursa o büyük devlete başkentlik yaptı. Bursa Osmangazi'nin, şephir, cumhuriyetin modern şehri, üretken şehri. O yüzden biz Bursa'da bugün final mitingini yapıyoruz. Biz şimdi Bursa'da yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu yolculuk Büyük Türkiye, itibarlı bir Türkiye'ye doğru yola çıkıyoruz. 13 Eylül'de milleti hor görenlerin değil, milletin hor gördükleri sandığa gömülecek.

13 Eylül'de Türkiye daha demokratik daha güçlü olacak. 13 Eylül'de Türkiye kazanacak. Recep Tayyip Erdoğan kazanmayacak, 73 milyon vatandaşım kazanacak. Değerli kardeşlerim siz kazanacaksınız. Sevgili çocuklarımızı kazanacak. İşçi, memur, emekli kardeşim siz kazançlı çıkacaksınız. Gazilerimiz kazanacak, şehitlerimizin dul ve yetimleri kazanacak. Hukuk kazanacak, adalet kazanacak. 13 Eylül'de millet kazanacak millet.

Siz evet diyeceksiniz milletimize göbeğini kaşıyan adam diyen adam, millete bidon kafalı diyenler gidecek. Siz evet diyeceksiniz darbeler gidecek. Yetki sende mühür sende, söz sende. Darbe anayasasına hayır, milletin anayasasına evet.

Bursa-Bilecik Yüksek Hızlı Tren hattı ihalesine 18 Ekim'de çıkıyoruz. İnşallah süratle dozerleri çalıştıracağız. Bursa'ya yakışan budur . Bunları yeterli bulmuyoruz. 12 Eylül'de EVET diyerek yeni ufuklar açacaksınız. Daha fazla ihracata EVET mi? İlk on ekonomi arasına girmeye EVET mi? Pasaportumuzun itibarına EVET mi? Gündemi belirlenen değil, gündem belirleyen bir Türkiye'ye EVET mi?

Gündemi belirlenen değil, gündem belirleyen Türkiye olduk.Bayramda heryeri dolaşıp vatandaşla bayramlaşacağım. İki bayramı birden yapacağım.

Fatih Sultan Mehmet'in onun güzel askerlerini şad ettik. Bursalı Murat Hüdavendigar'ın türbesini biz tamir ettik. Kazakistan'da Hoca Ahmet Yesevi türbesini onardık, Moğolistan'daki ilk yazılı anıtları biz tamir ettirdik. Trablus'ta saat kulemizi yaptık. Afganistan’dan Hırvatistan'a kadar ata yadigarlarını yalnızlıktan, terkedilmişlikten biz kurtardık. Ortadoğu'nun yıldız bir ülkesine dönüştük. İKT'ye iki kez üst üste Genel Sekreterliği aldık.

Kültürümüzün bize yüklediği budur. Osmangazi'nin Orhangazi'nin bizden beklentisi budur. Biz büyük düşünmek ve büyük adımlar atmak zorundayız. Türkiye ilkleri yaşattı. 79 Senede 6 bin 100 kilometre yol yapılmış 7,5 yılda 12200 kilometre yol yaptık. 78 Tane yeni üniversite kurduk. Şuanda üniversitesi olmayan ilimiz kalmadı. 435 Bin konutun inşaatını başlattık. Benim Bursalı kardeşim devletin borcu 100 liranın 74 lirası borçtu. Devlet borçlanırken yüz liraya 63 lira faiz veriyordu. Şimdi yüzde 7-8 bu para kimlerin cebinden çıkıyordu sizlerin cebinden çıkıyordu. Enflasyon neydi yüzde 30 şimdi yüzde 8. Türkiye'yi hızlı trenle tanıştırdık. Şimdi Ankara Konya bitiyor, Ankara Trabzon, Ankara Sivas devam ediyor.

Bursa-Bilecik Yüksek Hızlı Tren hattı ihalesine 18 Ekim'de çıkıyoruz. İnşallah süratle dozerleri çalıştıracağız. Bursa'ya yakışan budur . Bunları yeterli bulmuyoruz. 12 Eylül'de EVET diyerek yeni ufuklar açacaksınız. Daha fazla ihracata EVET mi? İlk on ekonomi arasına girmeye EVET mi? Pasaportumuzun itibarına EVET mi? Gündemi belirlenen değil, gündem belirleyen bir Türkiye'ye EVET mi?

Baykal çıkmış EVET çıkarsa Türkiye bölünür gider diyor. Ya sen hep bunları yapıyorsun. Bir kasette duman oldun gittin.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !